Sylwester

w Polsce i za granicą
do SYLWESTRA pozostałoSylwester w Grecji: 6-dniowa wycieczka


Opis

Program ramowy:

Dzień 1.: Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy, przejazd przez Słowację i Węgry do Serbii. Panoramiczne zwiedzanie stolicy byłej Jugosławii w świąteczno-noworocznej odsłonie. Okazja, by zobaczyć słynną Twierdzę Kalemegdan, cerkiew św. Sawy, ulicę Skadarlija, deptak Knez Mihailova oraz ruiny budynków zbombardowanych przez siły NATO w 1999 roku. Następnie dalszy przejazd przez Serbię i Macedonię.
Dzień 2.: Przyjazd do Grecji i zakwaterowanie w miasteczku Kamena Vourla. Dla gości zorganizowany zostanie wieczór grecki, w trakcie którego rozbrzmiewać będzie lokalna muzyka, a profesjonalni tancerze zaprezentują najsłynniejsze tańce pochodzące z różnych części Grecji.
Dzień 3.: Śniadanie. Dla chętnych (opcja dodatkowa) wyjazd do Meteorów, czyli kompleksu zabudowań sakralnych będących unikatami w skali światowej, zarówno pod względem architektonicznym, jak i widokowym. Odwiedzając dwa wybrane klasztory, uczestnicy wycieczki będą mogli zapoznać się ze sztuką bizantyjską. Ponadto odwiedzą pracownie ikon bizantyjskich, gdzie dowiedzą się, jak wytwarza się ikony, czyli święte greckie obrazy. Wieczorem zaś uczestnicy wycieczki odwiedzą miejsce, gdzie przed wiekami odbyła się słynna na całym świecie bitwa pomiędzy sprzymierzonymi wojskami greckimi a Persami. Wizyta w Termopilach będzie również okazją do zregenerowania sił w termalnym wodospadzie. Tego wieczoru rozbrzmiewać będzie muzyka latynoska. To niepowtarzalna okazja, by podnieść swoje taneczne umiejętności pod okiem profesjonalnego instruktora.
Dzień 4.: Śniadanie. Przejazd do Aten. Uczestnicy wycieczki zobaczą m.in. port w Pireusie (największy i najstarszy w Grecji), Akropol (perłę architektury światowej, dawniej stolicę władzy i kultu religijnego), uliczki najstarszych dzielnic miasta Plaki i Monastiraki, plac Syntagma, Triadę Ateńską (czyli Akademię, Uniwersytet Ateński i Bibliotekę Narodową), Świątynię Zeusa Olimpijskiego i stadion olimpijski Kalimarmaro. Powrót do hotelu i przygotowania do hucznego powitania Nowego Roku. Kolacja w formie bufetu, słodycze, tradycyjne greckie przekąski, wino i inne napoje. Do tańca porywać będą największe przeboje greckiej i światowej muzyki.
Dzień 5.: Późne śniadanie. Ostania szansa na kąpiele w termalnych źródłach lub plażowanie. Wyjazd w kierunku Polski w godzinach popołudniowych.
Dzień 6.: Powrót do Polski w godzinach wieczornych.

Noclegi: Hotel Sissy

pokój dbl z możliwością 1 lub 2 dodatkowych łóżek, klimatyzacja, telewizor, telefon, lodówka, suszarka do włosów, prysznic
okolica: hotel w odległości ok. 300 metrów od centrum, plaża żwirkowo-kamienista, bezpośrednio przy hotelu (10 metrów)

Połączenia antenowe (realizowane przy minimum 10 zgłoszeniach; w przypadku mniejszej liczby chętnych usługa może zostać anulowana na 3 dni przed wyjazdem)

Warszawa, Dworzec Autokarowy Metro Wilanowska, godz. 0:05, dopłata: +100 zł/os.
Łódź, Dworzec Kaliska, godz. 00:05, dopłata: +90 zł/os.
Wrocław, Dworzec Tymczasowy POLBUS, godz. 2:00, dopłata: +80 zł/os.
Piotrków Trybunalski, Kargał Las, stacja paliw Lukoil obok McDonald`s, godz. 2:30, dopłata: +80 zł/os.
Kraków, Małopolski Dworzec Autobusowy, Górna Płyta (ulica Bosacka 18), godz. 3:30, dopłata: +50 zł/os.
Opole, stacja paliw Lukoil CH Karolinka - godz. 3:30, dopłata: +50 zł/os.
Częstochowa, Dworzec PKS - godz. 3:45, dopłata: +60 zł/os.
Katowice – wyjazd główny (bez dopłat), dworzec PKS, ulica Piotra Skargi, godz. 5:00
Bielsko-Biała, dworzec PKS, dolna płyta, ulica Warszawska, godz. 06:15, dopłata: +50 zł/os.
Cieszyn, stacja paliw Arge przed przejściem granicznym Boguszowice, godz. 06:45, dopłata: +50 zł/os.


Rezerwacja online

WWW: Sprawdź szczegóły na stronie organizatora


płatność internetową realizuje
Strona główna   |   Kontakt   |   Polityka Cookies   |   RSS   |   Regulamin